Hypotéka pro podnikatele a OSVČ. Jde to?

26.12.2015

Otázka:

Manžel je podnikatel a potřebujeme hypotéku na dům, jak se podnikatelé posuzují - finančně?

Odpověď:

Hypotéka u osob samostatně výdělečně činných neboli OSVČ se počítá stejně jako u zaměstanců. Jeho příjem se posuzuje, buď standardně dle vypočtových tabulek, nebo z obratů. Záleží, který příem vychází lépe pro klienta. Dle výběru banky mohou být použity dvě poslední zdaňovací období.

U výpočtových modelových kalkulaček bývá u větších bank (HB, ČSOB, KB, ČS) často problém, poněvadž si podnikatelé rádi uplatňují paušální odpočet nebo své daňové přiznání "optimalizují" :-) Tudíž je jejich daňový základ velmi nízký pro získání hypotéky. Banky daňový základ podělí 12ti měsíci a poté ještě odečtou sociální, zdravotní. A ve výsledku Vám nezbude z čeho hypotéku platit :-)

Řešení a zkušenosti z praxe jsou :
Buďto se klient připraví s dostatečným předstihem, tak že daňové přiznání vyjde i s pomocí výpočtů modelových kalkulací v bance. Nebo jako druhá varianta nastupuje hypotéka bez prokázání příjmů. Další možností představují jiné banky (jako např. Raiffeisenbank) nabízí hypotéku na základě obratů (aktiv i pasiv). Je jí taky zřejmé, že peníze klient obhospodařuje, "točí je", ale nechce tolik platit na daních. Pokud Vám tedy nevyjde hypotéka u jedné banky, nezoufejte, řešení se najde.

Hledáte nejlevnější banku? Nejnižší úrokové sazby? Nebo chcete porovnat kde Vás vyjde hypotéka - úvěr nejlépe? Vyzkoušejte naši kalkulačku - Hypoteční pomoc.CZ nebo vyzkoušejte Srovnávač hypoték.CZ  nebo Srovnávač pojistek.CZ! Zajistíme Vám nejlepší sazby, provedeme celým procesem a poskytneme 100%tní servis! S Vaším úvěrem Vám pomohou ostřílení zkušení poradci, kteří poskytují informace pro Nové hypotéky na koupi, refinancování úvěrů i možnosti procesu pro podnikatelský nebo investiční úvěr! 

Máte stávající pojistku a chcete ušetřit? Nebo si jen potřebujete zkontrolovat a přepočítat svoje pojistky?  Stačí přiložit scan stávající pojistné smlouvy nebo jej vyfotit z mobilu. Získáte porovnání pojišťoven v ČR a 100% servis. V případě, že Vám nabídneme srovnatelné pojistné rizika za lepší cenu, zajistíme pak i další servis! (výpověď stávající smlouvy, uzavření nové smlouvy).  

Nejčastěji srovnáváme a porovnáváme povinné ručeníhavarijní pojištěníživotní - rizikové pojištěnípojištění domácnosti a nemovitosti!  V průměru slevíme Vaši současnou pojistnou smlouvu až o 30% ! Naše obchodní slevy dosahují až 50% z cen běžného pojistného!

« Zpět

Hypoteční kalkulačka

Vypočítejte si Vaši výši měsíční splátky snadno a rychle

Výše měsíční splátky činí: 6800 Kč

Za celou dobu splácení přeplatíte: 120000 Kč

Nezávazně srovnat hypotéky

(Celková výše, kterou si chcete půjčit)

měsíců

(Počet splátek v měsících)

%

(Úroková sazba vč. poplatků, desetinná tečka)


Spolupracujeme s těmito bankami

  • Komerční banka, a.s.
  • Česká spořitelna
  • Československá obchodní banka
  • Raiffeisen Bank
  • Oberbank, a.s.
  • Hypoteční banka