Umožňuje odklad splátek Komerční banka? Jak na to?

24.03.2020

V návaznosti na vývoj situace s výskytem onemocnění COVID-19 v České republice se vedení Komerční banky rozhodlo umožnit odklad úvěrových splátek svým klientům, kterým se v souvislosti s aktuální mimořádnou situací dočasně sníží příjmy. O jednorázový odklad splátek na dobu 3 měsíců musí klienti zažádat prostřednictvím online formuláře, který je k dispozici na webu kb.cz - ZDE (do poznámky prosím vždy uvádět číslo úvěrového účtu).

Na výše uvedených internetových stránkách naleznete také nejčastější otázky a odpovědi, které budou průběžně doplňovány a aktualizovány.

Po vyplnění a odeslání formuláře budou klienti ze strany banky kontaktováni a budou informováni o postupu uzavření dodatku na dálku. Vyřízení odkladu je zdarma.

Po dobu odkladu nebude klient platit žádné splátky, úvěr však bude po tuto dobu úročen a tyto úroky budou zaplaceny po skončení doby odkladu v rámci pravidelných splátek. Pokud klient není v prodlení se splácením, nebude mít žádost o odklad splátek negativní dopad do Bankovního registru klientských informací (BRKI) ani Centrálního registru úvěrů (CRÚ).

O odklad splátek mohou klienti požádat minimálně po dobu trvání nouzového stavu. O termínu ukončení přijímání žádostí vás budeme informovat v dostatečném předstihu.

Vyřizujeme hypotéky v Brně, Hodoníně, Břeclavi, Vyškově, Blansku, Boskovicích, Strážnici, Prostějově, Olomouci, Zlíně, Přerově, Otrokovicích, Uherském Hradišti, Hustopečích, Hovoranech, Čejči, Mutěnicích, Slavkově, Kyjově, Bzenci, Kuřimi, Tišnově.

« Zpět

Hypoteční kalkulačka

Vypočítejte si Vaši výši měsíční splátky snadno a rychle

Výše měsíční splátky činí: 6800 Kč

Za celou dobu splácení přeplatíte: 120000 Kč

Nezávazně srovnat hypotéky

(Celková výše, kterou si chcete půjčit)

měsíců

(Počet splátek v měsících)

%

(Úroková sazba vč. poplatků, desetinná tečka)


Spolupracujeme s těmito bankami

  • Komerční banka, a.s.
  • Česká spořitelna
  • Československá obchodní banka
  • Raiffeisen Bank
  • Oberbank, a.s.
  • Hypoteční banka