Odklad splátek o 3 měsíce - Česká spořitelna

20.03.2020

Česká spořitelna jako jedna z prvních bank připouští v době nouzového stavu odklad splátek a to až o 3 měsíce.

Je spuštěn odkaz na podávání žádostí o odklad splátek:
https://www.csas.cz/cs/page/odlozeni-splatek

Žádosti se budou sbírat online přes ČS web a potvrzovat je klientům do George a e-mailu. Pokud klient nemá přístup na web, neumí vyplnit formulář, pomáhá mu jej vyplnit klientské centrum nebo bankéři v pobočkové síti.

Odklady splátek na 3 měsíce se budou týkat fyzických osob a podnikatelů a půjde o spotřebitelské půjčky, hypotéky, úvěry ze stavebního spoření nebo leasingové a firemní úvěry. Odklad splátek se netýká revolvingových produktů, jako je kontokorent, Peníze na klik, kreditní karty a úvěry s garancí EIF pro Start up.

Podmínkou je, aby do formuláře klient vložil odůvodnění, proč chce splátku odložit a musí být připraven toto odůvodnění doložit.

A jaké všechny výhody to přinese klientům?

Klient má 3 měsíce na to, aby se dostal z případných finančních nesnází a uspořádal sisvé finance; naši bankéři mu v tomto mohou poradit.
Klientům s úvěry na bydlení (hypotéky a úvěry ze stavebního spoření) - nebude ČS v průběhu odkladu účtovat žádné úroky ani poplatky.
Ostatním úvěrovým klientům odsuneme daný úrok do dalších splátek; ČS bude účtovat pouze jejich sjednanou úrokovou sazbu. U degresivně splácených úvěrů MSE (týká seto úvěrů firemních klientů, kdy splácí zvlášť jistinu a zvlášť úrok) budou klienti po dobu odkladu splátky nadále splácet úrok.
Pokud mají klienti úvěr pojištěný, pak po dané tři měsíce, kdy mají splátku odloženou, za ně ČS platí pojištění schopnosti splácet.
Klienti, kteří řádně splácejí a k datu žádosti nebudou v prodlení, nebudou mít žádnou negativní informaci o odložených splátkách v bankovním registru.
Chceme co nejrychleji pomoci - žádná složitost/byrokracie (jednoduchý formulář, rychlé schválení).
Pro firmy s individuálním financováním, které mají svého firemního bankéře nebo relationship manažera, je odložení splátek na individuální dohodě mezi firmou a bankéřem.
 

Vyřizujeme hypotéky v Brně, Hodoníně, Břeclavi, Vyškově, Blansku, Boskovicích, Strážnici, Prostějově, Olomouci, Zlíně, Přerově, Otrokovicích, Uherském Hradišti, Hustopečích, Hovoranech, Čejči, Mutěnicích, Slavkově, Kyjově, Bzenci, Kuřimi, Tišnově.

« Zpět

Hypoteční kalkulačka

Vypočítejte si Vaši výši měsíční splátky snadno a rychle

Výše měsíční splátky činí: 6800 Kč

Za celou dobu splácení přeplatíte: 120000 Kč

Nezávazně srovnat hypotéky

(Celková výše, kterou si chcete půjčit)

měsíců

(Počet splátek v měsících)

%

(Úroková sazba vč. poplatků, desetinná tečka)


Spolupracujeme s těmito bankami

  • Komerční banka, a.s.
  • Česká spořitelna
  • Československá obchodní banka
  • Raiffeisen Bank
  • Oberbank, a.s.
  • Hypoteční banka